Войти / Регистрация

Дебати як стиль життя

Дебати як стиль життя
Коли люди чують слово «дебати», у них складається враження, що це щось пов’язане з політикою. Ні, дебати – не політика, це гра, розвиток та самовдосконалення, і Метко готовий тебе зацікавити.

Дебати як стиль життя


Про таку технологію як «дебати» Україна знає давно, але, на жаль, Запоріжжя та Запорізька область дізналася про неї відносно недавно. Дебати виступають певною навчальною технологією, що дозволяє розвивати критичне та аналітичне мислення, вчить відстоювати свою думку та аргументовано пояснювати позицію. Тим паче теми на розгляд можна брати з будь-якої сфери життя – економічні, соціальні, медичні тощо. При розгляді питання людина завдяки дебатам одразу бачить і плюси, і мінуси якогось ствердження і може об’єктивно скласти свої думки.

Дебати як стиль життя


До речі, гра в дебати має декілька форматів. Найпоширенішим є британський формат парламентських дебатів. Тут є дві позиції – одна сторона складає твердження, а інша – заперечує. Історично склалися певні традиції гри в даному форматі: наприклад, ставлячи питання людина має сказати: «Інформаційний запит!» і підняти праву руку вгору, а ліву до голови.

Дебати як стиль життя


Ще однією традицією є привітання дебатера – треба не хлопати в долоні, а стукати по столу. Якщо тобі не подобається твердження дебатера, то кулаком.

Нещодавно Запорізьке відділення Федерації дебатів України, не дивлячись на свій юний вік – менше року – організувало Всеукраїнський дебатний турнір для новачків «Гра Престолів». Турнір відвідали команди з усієї України, а суддями виступили освічені дебатери.

Дебати як стиль життя


На тематичному турнірі панувала атмосфера напруги, жаги до перемоги, яку підсилили яскраві декорації та тематичне вбрання. Турнір тривав два дні, і дебатери мали змогу показати свої навички у п’яти раундах, півфіналі та фіналі.

Дебати як стиль життя

Дебати як стиль життя


Граючи в дебати, ти розвиваєш двостороннє мислення, вчишся аналізу та підведенню підсумків і, звичайно, знаходиш друзів за захопленнями.


Дебати як стиль життя
Оставить комментарий
comments powered by Disqus